O nás, o oddíle

Letos na jaře jsme oslavili
20 let našeho oddílu!

Jsme dětský vodácký (vodácko-turistický) oddíl.
Nejmladší z nás chodí do 2. třídy ZŠ, ale jsou mezi námi už i poměrně velcí klackové.

Nezkazíme žádnou legraci a hrajeme různé i ztřeštěné hry a někdy se u toho i něco zajímavého dozvíme :-)

Každý pátek se scházíme od 16:30 do 18:30 hodin v loděnici v Hodkovičkách.
Od jara do podzimu chodíme o schůzkách na vodu, a buď jezdíme u loděnice po Vltavě a hrajeme na vodě různé hry nebo pádlujeme až k modřanskému jezu (což trvá asi čtvrt hodiny) a ten pak opakovaně sjíždíme sportovní šlajsnou (propustí).
Přes zimu jsme v loděnici v klubovně a hrajeme pro změnu hry, které se nedají hrát na vodě. Také si povídáme o vodě, o přírodě, o táboření, naučíme se různé šifry, uzly, číst v mapě, ve vodácké kilometráži, atp. (viz naše
schůzky).

Kromě
pravidelných schůzek pořádáme různé akce pro děti (mohou se jich zúčastnit i děti, které nejsou členy oddílu – např. sourozenci, kamarádi, spolužáci apod.):
tábory: v létě na vodácký putovní (ale jezdíme „na lehko“), kdy stanujeme postupně na cca 3 tábořištích, v zimě o jarních prázdninách jezdíme na hory lyžovat (popř. na snowboard) a na podzimních prázdninách spíme pod střechou (v domečku/ve srubu/v chatě) a chodíme na výlety do podzimní přírody.
– V průběhu roku máme cca
1x - 2x za měsíc buď víkendové, nebo jednodenní akce a výlety do přírody ven za město – na vodu, na pěší výlet či na lyže.

Pokud se o nás chcete dozvědět více,
zavolejte nám či napište.
Můžete se k nám nezávazně přijít podívat třeba na jednu z našich schůzek či s námi jet na nějaký výlet či tábor.